Akbank kredisine başvurmak için alternatif birçok bulunmakta olup günümüzde şubeye gitmeye gerek bile kalmadan hızlı bir şekilde başvuru yapmak ve kredi almak mümkün hale gelmiştir. Şubeye gitmeden online olarak başvuru yapılabilmekte ve hızlı bir şekilde ilgili miktar alınabilmektedir. Tabi ki Türkiye’de her bankada olduğu gibi Akbank’ta kredi değerlendirmesini kredi notu ve gelir durumuna göre yapmaktadır. Yeterli kredi notunuz ve geliriniz varsa başvurunuz hızlı bir şekilde değerlendirilerek işlemler tamamlanmaktadır. Böylece ihtiyacınız olan krediyi kolayca ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Akbank Müşterilerine Online Kredi Başvurusu

Akbank online kredi başvuru seçenekleri 2020 yılında hem cepten hem de internette olacak şekilde oldukça hızlı yapılabilmektedir. Dilerseniz telefonunuza kolayca yükleyebileceğiniz cep şube ile dilerseniz internet bankacılığı üzerinden hızlı bir şekilde online olarak başvuru yapabilirsiniz. Bu kolaylıklardan faydalanabilmek için ve Akbank kredi başvurusu 2020 için çevrimiçi olarak cep şube ve internet bankacılığından yalnızca Akbank müşterileri faydalanabilmektedir. Akbank müşterisi iseniz ve bu kanallar için şifreniz yok ise Akbank müşteri hizmetleri ile görüşerek şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz.

Akbank Müşterisi Olmayanların Kredi Başvurusu

Akbank müşterisi olmayanlar için yine oldukça kolay yöntemler ile kredi başvurusu yapmak mümkündür. SMS yolu ile ya da Akbank resmi web sitesi üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde hemen başvur seçeneklerini deneyebilirsiniz. Bu başvuru genel olarak bir ön başvuru sayılmakta ve banka gerekli araştırmayı yaparak size olumlu ya da olumsuz şekilde geri dönüş yapmaktadır. Ön başvurunuzun olumlu sonuçlanması sonucunda gerekli evrakları temin ederek size en yakın Akbank şubesine uğramanız yeterlidir. İlgili miktarı şubede müşteri temsilcisinden teslim alabilirsiniz. Kredinizi almadan önce imzalamanız gereken sözleşmeler olduğunu da unutmamalısınız.

Akbank Kredi Başvuru Yerleri

Akbank ihtiyaç kredi başvurusu yaparak banka tarafından sunulan fırsatlardan yararlanmak mümkün olmaktadır. Akbank kredi başvurusunda bulunulabilecek yerler şunlardır;

 • Akbank ihtiyaç kredisi başvuruları Akbank Ekspres Hattı üzerinden iletişime geçilerek yapılabilir. Akbank Ekspres hattı ile iletişime geçerek başvuruda bulunan kişiler anında ihtiyaç kredisinden yararlanabilir.
 • Akbank kredi başvuruları internet üzerinden yapılabilir. Akbank web sitesini ziyaret eden kişiler ihtiyaç kredisi başvurularını site üzerinden gerçekleştirebilir.
 • Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunu SMS yolu ile gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. bunun için; T.C.kimlik numarasını yazarak 4425’e kısa mesaj göndermek gerekir. SMS ile yapılacak başvurularda 20 bin TL ve 36 ay vadelere kadar ihtiyaç kredi başvurusu yapılabilmektedir.
 • Akbank ATM lerinden kartlı ya da kartsız olarak ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunulabilir. Uygun faiz oranları ile 10 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi başvurusunda T.C. kimlik numarası ve telefon numarasını yazan kişiler Akbank ATM’lerinden kredi başvurusu işlemlerini gerçekleştirebilir.
 • Akbank direkt kredi ile ihtiyaç kredisi çekilebilir ve çekilen krediler hesaplara yatırılır. Akbank direkt kredi ile şubelere gitmeye gerek kalmadan ihtiyaç kredisi başvurusu yapılarak kredi çekmek mümkün olmaktadır.

Akbank Kredi Başvuru Belgeleri

Akbank ihtiyaç kredisi belgeleri yapılan ön başvuruların olumlu sonuçlanmasının ardından banka tarafından istenmektedir. Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli olan belgeler şunlardır;

 • Başvuru sahibinin kimlik kartı
 • Güncel ikametgâh belgesi
 • Kendi ya da aynı soyadını taşımakta olan bir yakınına ait bir fatura (elektrik ve su faturası gibi)
 • Ücretli çalışanlar için SGK hizmet belgesi
 • Emekliler için emekli cüzdanı
 • Şirket sahipleri için işletme hesap özeti, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi
 • Kira gelirine sahip olanlar için faiz gelirini içermekte olan hesap cüzdanı

Akbank Şubeleri Mesai Saatleri

Akbank şubeleri ne zaman açık sorusunun cevabı için Akbank çalışma saatleri şu şekildedir;

Sabah 09.00 ile 12.30 arası mesai saatlerini ardından 12.30 ile 13.30 saatleri arasında öğlen molası verilmektedir. Öğleden sonra saat 13.30 ile 17.30 arası Akbank çalışma saatleri devam etmektedir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz