Hacı Ömer Sabancı’nın önderliğinde bir araya gelen bir grup iş adamı tarafından 1948 yılında kurulan Akbank, ilk etapta sadece pamuk üreticilerini desteklemekte idi. Kısa süre içerisinde büyük oranda büyüyen banka, bireysel müşterileri de hizmet vermeye başladı. 2019 yılı içerisinde çalışan sayısını 15,000’in üzerine çıkaran Akbank, Türkiye’nin 81 ilinde şubeleri üzerinden müşterilerine destek vermeye çalışıyor. Bazı müşterilerin şubelere uğrama gibi bir zamanı olmuyor. Sürekli müşteri hizmetlerini aramak belirli bir süreden sonra işkence haline gelebilir. Bu gibi aşamada Akbank internet bankacılığı tüm arayışlarınıza çare olabilir. Bu yazımız içerisinde internet bankacılığı hakkında merak edilen tüm ayrıntılar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Akbank İnternet Bankacılığı Hesap Oluşturma ve Şifre Alma

Akbank müşterileri, internet bankacılığını kullanmak için ilk olarak BU bağlantı adresinde yer alan internet adresine giriş yapmaları gerekiyor. Belirttiğimiz internet adresine giriş yaptığınızda sayfayı biraz aşağı doğruya indirin. Karşınıza “Akbank Direkt şifreniz yoksa veya unuttuysanız tıklayın, şifrenizi kolayca alın!” bölümüne tıklayın. Yeni bir şifre alma işlemi oldukça kolay olup 4 aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar;

  • İlk aşamada sizlerden müşteri bilgileriniz talep edilecektir. Eğer müşteri numaranızı hatırlamıyorsanız T.C. Kimlik Numaranız üzerinden de şifre alma işlemini başlatabilirsiniz. Bu bilgileri girdikten sonra güvenlik aşamasını tamamlamak adına anne kızlık soyadının birkaç hanesini girmeniz istenecektir. Son olarak ise banka kartınızın son 4 hanesini girmeniz istenilecektir.
  • Devam tuşu ile bir sonraki sayfaya geçiş yaptığınızda kullanmış olduğunuz kartın şifresini girmeniz istenecektir. Oldukça güvenli olan bu adımda kart şifrenizi gönül rahatlığı ile girebilirsiniz.
  • Üçüncü aşamada ise tekrardan bir güvenlik doğrulaması yapılacaktır. Akbank içerisinde kayıtlı olan telefon numaranıza bir güvenlik doğrulaması gönderilecektir. Gelen kodu karşınıza gelecek ekrana giriniz.
  • Son aşamada ise sizlerden internet bankacılığı şifrenizi oluşturmanız istenecektir. Unutmayacağınız ama bir o kadar güçlü şifre oluşturduktan sonra aşamayı başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz adımları tamamen yalnız bir şekilde yapınız. Eğer cep telefonunuzun güvenli olduğunu düşünmüyorsanız tüm işlemleri sanal klavye üzerinden yürütün. Güvenlik, bu gibi işlemlerde oldukça önemli olduğunu bilmelisiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı İle İlgili Önemli Bilgilendirme

Akbank internet bankacılığı kullanmadan önce oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Son zamanlarda Facebook üzerinden Akbank’ı taklit eden birçok sahte reklamlar gözümüze çarpıyor. Birebir Akbank internet sitesini kopyalayan bu sitelerin tek amacı kart bilgilerinizi ele geçirmektir. Eğer bu sitelerden birisine giriş yapıp kart bilgilerinizi girerseniz hemen Akbank müşteri hizmetleri ile iletişime geçin. Aksi halde büyük oranda dolandırılabilirsiniz. Şunu da unutmayın; Hiçbir banka görevlisi sizlerden bilinçli bir şekilde şifre talep etmez. Eğer şifre isteyen birisi ile karşılaşırsanız görüşmeye anında son vermenizi öneririz.

Akbank Cep Şifre Nedir?

Akbank internet bankacılığı kullanırken telefon numaranızın güncel olup olmamasına dikkat ediniz. Aksi halde internet bankacılığı üzerinden hiçbir şekilde işlem yapamayabilirsiniz. Özellikle havale ve EFT gibi bankacılık işlemleri yaparken sizlerden SMS ile Cep Şifre talep edilecektir. SMS ile gelen kodu ilgili ekrana yazmanız ile beraber tüm işlemlerinizin başarılı bir şekilde tamamlandığını görebilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz