Akbank EFT saatleri; 09:00 ile 17:15 arasındadır. Kişilerin EFT saatleri dışında yaptıkları işlem; bir sonraki iş gününde saat 09:00’da gerçekleştirilmektedir. Kişilerin 7/24 Akbank EFT talebinde bulunabilmeleri mümkündür. EFT işlemi kısa süre içerisinde gerçekleşen bir işlemdir ancak işlemin tamamlanabilmesinin süre olarak uzaması da mümkündür. Bunun nedeni ise işlem yoğunluklarıdır. Kişilerin EFT işlemlerini şubeye gitmeden de gerçekleştirebilmeleri mümkündür. Bunun için kişilerin internet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanıyor olmaları gereklidir. Kişilerin yaptıkları EFT işlemlerini iptal edebilme imkanları bulunmaktadır. Ancak bunun için kendilerine verilen süre; bir sonraki işlem gününde saat 08:00’e kadardır.

Akbank EFT Saatleri

Akbank EFT saatleri; 09:00 ile 17:15 arasındadır. Kişilerin cumartesi veya pazar günleri talep ettikleri EFT işlemleri anında gerçekleştirilememektedir. Ayrıca kişilerin 17:15’ten sonra verdikleri EFT talepleri bir sonraki güne kalmaktadır. Kişilerin EFT talepleri sıraya alınmaktadır ve kişilerin taleplerinin alınabilmesi için herhangi bir kısıtlama getirilmemektedir. Kişiler 7/24 EFT talebinde bulunabilmektedirler. Ancak kişilerin talepleri sadece hafta içi 09:00 ile 17:15 arasında gerçekleştirilmektedir. Hafta içine resmi tatilin denk gelmesi durumunda da EFT işlemleri bir sonraki iş gününe ertelenmektedir ve yarım gün tatil olan günlerde EFT için işlem saati 09:00 ile 11:00 arasındadır.

Akbank EFT Ücretleri

Akbank EFT ücretleri şunlardır:

  • Akbank’ın internet bankacılığı hizmeti üzerinden EFT işlemi yapacak olan kişilerden; 6.75 TL ücret talep edilmektedir.
  • Akbank’ın müşteri hizmetleri aracılığı ile EFT işlemi yapacak olan kişilerden; 60 TL ücret talep edilmektedir.
  • Akbank’ın ATMleri aracılığı ile EFT işlemi yapacak olan kişilerden; 18 TL ücret talep edilmektedir.
  • Akbank’ın şubelerinden EFT işlemi yapacak olan kişilerden; işlemin miktarına bağlı olarak en az 70 TL ve en fazla da 750 TL talep edilebilmektedir.

Akbank EFT Ne Kadar Sürede Karşı Tarafın Hesabına Geçer?

Akbank EFT’nin karşı tarafında hesabına geçmesi; 5 dakika ile 30 dakika arasında bir sürede gerçekleşmektedir. Bu işlemin gerçekleşme süresi işlem yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Kişinin işleminin gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol etmesi için 30 dakikaya kadar beklemesi önerilmektedir. Ancak 30 dakikadan sonra da işlemi hala gerçekleşmemiş olarak gözüküyor ise; kişi EFT sorgulama işlemi yapmalıdır.

Akbank EFT İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Akbank EFT işleminin yapılma yöntemleri şunlardır:

  • Akbank’tan EFT işlemi yapmak isteyen kişilerin; Akbank’ın internet bankacılığı hizmeti aracılığı ile EFT işlemlerini yapabilmeleri mümkündür.
  • Akbank’tan EFT işlemi yapmak isteyen kişilerin; Akbank’ın Direkt Mobil isimli uygulaması üzerinden EFT işlemlerini yapabilmeleri mümkündür.
  • Akbank’tan EFT işlemi yapmak isteyen kişilerin; Akbank’ın telefon şubesi üzerinden EFT işlemlerini yapabilmeleri mümkündür.
  • Akbank’tan EFT işlemi yapmak isteyen kişilerin; Akbank ATMleri aracılığı ile EFT işlemlerini yapabilmeleri mümkündür.
  • Akbank’tan EFT işlemi yapmak isteyen kişilerin; Akbank şubeleri aracılığı ile EFT işlemlerini yapabilmeleri mümkündür.

Akbank EFT Sorgulama Nasıl Yapılmaktadır?

Akbank EFT sorgulama işleminin yapılabilmesi için; kişilerin Akbank’ın müşteri hizmetleri numarası olan 444 25 25’i araması gereklidir. Öncelikle müşteri hizmetlerine bağlanmak için gerekli tuşlamaları yapmaları ve sonrasında müşteri temsilcisine EFT işlemlerinin neden gerçekleşmediği ile ilgili bilgi almak istediklerini söylemeleri gereklidir. Ayrıca kişilerin müşteri temsilcisine bağlanmadan da EFT işlemleri ile ilgili bilgi alabilmeleri mümkündür. Bunun için para transferleri menüsünden EFT işlemleri ile ilgili gerekli bilgileri öğrenmeleri gereklidir. Ayrıca kişilerin Akbank şubesine giderek veya Akbank’ın mobil uygulaması üzerinden; EFT talepleri ile ilgili süreci takip edebilmeleri mümkündür.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz