Akbank artı para uygulaması, vadesiz hesaba kredili mevduat limitinin tanımlanması ile oluşan bir eksi bakiyedir. Yani hesabınızda yeterli miktarda para olmasa da alışveriş yapabilmenizi ve gerekli durumlarda nakit para çekebilmenizi sağlayan bu limit, zor durumda kullanabileceğiniz bir can simidi görevi görür. Artı para Neo karta tanımlanır ve zor durumda kaldığınızda kullanılmak üzere hesabınıza tanımlı bir şekilde bekler.

Artı Paraya Nasıl Başvuru Yapılır?

Akbank artı para uygulamasına başvuru, Akbank Direkt sistemi üzerinden yapılabilir. Bu başvuru için tanımlanan şifreniz ile Akbank Direkt’e giriş yapmalısınız. Yapacağınız girişin ardından kart işlemleri menüsüne girmelisiniz. Buradan kart limitleri kısmına geçmeli, artı para menüsüne ulaşmalısınız.

Akbank Direkt dışında başvuru yolu, Akbank şubeleri ve müşteri temsilcileridir. Akbank’ta bir hesabınız varsa, yeni bir kredili mevduat hesabı açmakla vakit kaybetmemeniz için bu sistem oluşturulmuştur. Sistem sayesinde yeni hesap açmak ya da kart almak zorunda olmadan limit artırımı sağlamış olursunuz. Başvurularınızı 444 25 25 müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerinden ya da mobil bankacılık hizmetlerinden başvuru yaptığınızda size ne kadarlık bir limit talep ettiğiniz sorulmaz. Kullandığınız vadesiz mevduat hesabının özelliklerine ve para girişlerine bağlı olarak otomatik bir limit belirlenir. Ancak eğer limitinizi, otomatik olarak belirlenecek limitin altında tutmak istiyorsanız, müşteri hizmetleri ile görüşerek sınırlandırabilirsiniz. Bu sayede gelecek faiz oranını azaltabilir, aynı zamanda bütçenizi ayarlayabilirsiniz.

Artı para başvurusu yapmak için öncelikle Akbank müşterisi olmalısınız. Akbank aracılığıyla hesap açma işlemi yaptıktan sonra hesabınıza direkt olarak artı para tanımlatabilir, ya da zaman geçtikten sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. Artı para başvurunuzu nasıl yaparsanız yapın, olumlu ya da olumsuz dönüş, banka kayıtlarında mevcut cep telefonunuza iletilir.

Akbank Artı Para Uygulaması İçin İstenen Belgeler

Artı para başvurusu için istenen evraklar, yapılan başvuru sonucunda şube yönlendirmesi alınması halinde şubelere iletilmelidir. Bu evraklar şu şekilde sıralanabilir:

  • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
  • Başvuru sahibinin ikametgah belgesi ve son aya ait fatura
  • Maaş bordrosu
  • Serbest meslek sahipleri için gelir beyanında bulunabilecekleri vergi levhası, ticaret sicil belgesi, geliri gösteren diğer belgeler

Bu belgeler, yalnızca artı para tanımlanmış bir hesap açmak isteyen, Akbank müşterisi olmayan kişilerden istenmektedir. Bunun dışında Akbank müşterileri, bilgilerinin güncel olması halinde bu belgeler talep edilmez.

Artı Para Kullanımında Limit Belirleme

Artı para limitleri, müşterinin isteğine göre değişmektedir. Banka politikası ve müşteri profili baz alınarak oluşturulabilecek limit, 10.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Limit artırım talebi de, kullanım sırasında da bankaya iletilebilir. İstendiğinde yapılacak limit arttırma işlemi talebine olumlu yanıt verilebilmesi için ödemelerinizin zamanında yapılması gerekmektedir. Bunun yanında bahsedilen hesabın maaş hesabı olması, limit artırımı şansını yükseltir.

Akbank Artı Para Faiz Oranları

Artı para faizleri, miktarın kullanımının başladığı andan itibaren, günlük olarak belirlenir. Aylık faiz oranı %2,02 ve yıllık faiz oranı %24,24’tür. Kullanılmayan miktar için faiz talep edilmez. Bunun yanında artı para limitinin tanımlanması ancak kullanılmaması durumunda da faiz ya da herhangi bir ödeme istenmeyecektir.

Akbank Artı Para Borcunun Ödenmemesi

Artı paraya borçlanma durumu mevcutsa, standart banka borcu muamelesi görürsünüz. Bunun anlamı şudur: Borcunuzu 45 gün ödememeniz halinde banka hesaplarınıza bloke konur. 90 gün ödeme yapmamanız halinde ise adınıza yasal işlem başlatılır. Bunun bir sonucu olarak kredi siciliniz bozulur ve artı para borcunuz yüzünden kredi kullanma şansınız düşer.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz