Kredi notu 900 olanlara kredi veren bankalardan bir tanesi Aktif Bank’tır. Bankalar kredi vereceği sırada müşterilerinin kredi notlarına bakar. Bu kredi notları bir kişiye kredi sağlanıp sağlanmayacağı konusunda en önemli kriterlerden bir tanesidir. 900 kredi notu da orta riskli grupta yer alıyor. Orta riskli bir yerde bulunmak da bankaların size olan güveninin azalmasına yol açıyor. Bundan dolayı da kredi almak bir hayli güç oluyor. Fakat 900 puana kredi sağlayan bazı bankalar da mevcuttur. Ancak bu bankalardan kredi alabilmek için de bazı ekstra şartların sağlanması gereklidir.

Kredi Notu Neden Düşer?

Kredi notunun düşmesinin nedeni arasında gösterilebilecek en önemli şey daha önceden çekilmiş olan bir kredinin taksitinin ödenmemesidir. Kredi notları daha önceki bankacılık işlemlerine göre verilir. Bir kredi çekilmişse ve bu kredinin taksiti düzenli ödeniyorsa bu durumda kredi notu da yükselir. Fakat kredi taksitini ödemekte geciktiren kişilerin de kredi notu düşüyor. Bunun yanı sıra kredi kartı borçlarının ödenme düzeni de kredi notunu belirliyor. Kredi kartı borcunu ödeyemeyen ve takibe düşüne kişilerin de kredi notu çok düşük seviyelerde yer alıyor. Bu durum da kredi alma önündeki en önemli engel haline gelir.

Rahat Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi alabilmek için kredi notunun iyi ve çok iyi seviyede olması gereklidir. Daha önce bankacılığa dair yapılmış ola işlemler göz önüne alınarak kredi notları belirleniyor. Bu kredi notları da şu şekilde sınıflandırılıyor:

  • 0-699 arası en riskli,
  • 700-1099 arası orta riskli,
  • 1100-1499 arası az riskli,
  • 1500-1699 arası iyi,
  • 1700-1900 arası çok iyi.

Bir kişi rahat bir şekilde kredi almak istiyorsa kredi notunun iyi ya da çok iyi olması bekleniyor. Bu kişiler sorunsuz bir şekilde kredilerini alabiliyor. Kredi notu ne kadar düşerse kredi alma ihtimali de o kadar azalıyor. Kredi notu yüksek olmayan kişilerin de kredi alma şansları bulunuyor. Ancak kredi notu düştükçe kişilerden istenen teminatlar da artabiliyor.

Kredi Notu Düşük Olan Kişilerin Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Kredi notu düşükken kredi alma koşullarından bir tanesi kefil gösterilmesidir. Bir banka kredi başvurusunda bulunan müşterilerinin kredi notuna bakar. Bu kredi notu bir kişiye kredi verilmesi konusunda çok etkili oluyor. Kredi notu yüksek olmayan kişilerden de bankalar genellikle kefil talep ediyor. Bankaya kefil olarak gösterilecek olan kişinin de kredi notunun iyi olması bekleniyor. Bunun yanı sıra hem başvuru sahibinin hem de kefilin düzenli bir gelirinin olması da krediyi alabilme konusunda önemli oluyor. Bunun dışında bazı bankalar herhangi bir belge talep etmeden de hızlı bir şekilde kredi sağlayabiliyor. Kredi notu yüksek olmayan kişiler bu bankalara da kredi notu için başvuruda bulunabiliyor.

Yüksek Miktardaki Kredi İçin İpotek Şart

Kredi notu düşük olan kişilere ipotek şartı getirilebiliyor. Pek çok banka kredi notu iyi olan kişilere belirli miktardaki krediler için ipotek talep etmiyor. Fakat kredi notu düşük olan kişilerin teminat olarak herhangi bir kredi için bankaya ipotek göstermesi gerekebiliyor. Kredi notu düşük olan kişiler kredi başvurularının olumlu sonuçlanabilmesi için ipotek göstermelidir. İpotek bir kişinin kredi alma ihtimalini de yükseltecektir. İstenen kredi tutarına göre gösterilmesi gereken ipotek de değişebilir. İpotek olarak gösterilen gayrimenkule göre verilecek olan kredi tutarı belirlenir. Yüksek meblağlardaki krediler için ise nerdeyse tüm bankalar herkesten ipotek talep eder.

900 Puana Kredi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

900 puana kredi için istenen belgeler çekilecek olan krediye ve hangi bankaya başvurulduğuna göre değişiyor. Bankaların farklı kredileri için farklı belge talepleri olabiliyor. Fakat genel olarak 900 puan kredi almak için nüfus cüzdanı gerekiyor. Bunun yanı sıra ikametgah da yine kredi başvuruları sırasında istenen belgeler arasında yer alıyor. Bu iki belgenin yanı sıra bazı bankalar ipotek talebinde de bulunuyor. Bundan dolayı da ipoteğe ilişkin belgelerin de bankaya teslim edilmesi gerekiyor. Ayrıca kefil gösterilecekse kefile ait kimlik belgesi ve gelir belgesi de bankalar tarafından isteniyor.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilebilir?

Kredi notunu yükseltme yollarından bir tanesi kredi kartı borcunun ödemelerinin düzenli yapılmasıdır. Kredi notu düşük olan kişilerin bir sonraki bankacılık işlemleri de zora giriyor. Bundan dolayı daha rahat kredi almak gibi bankacılık işlemlerini yapabilmek için kredi notunun yükseltilmesi önemlidir. Kredi notunu yükseltmek isteyen kişilere sıklıkla verilen tavsiyelerden bir tanesi düşük limitli bir kredi kartının alınmasıdır. Bu kartın borcu her ay düzenli bir şekilde ödenmesi halinde kredi notu da yükselecektir. Bu yöntem ile kredi notunu yükselten kişiler çok daha rahat bir şekilde kredilerini çekebilirler.

900 Puana N Kolay İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

N Kolay ihtiyaç kredisine başvuru gerçekleştirilebilmesi için tercih edilebilecek yol internet sitesidir. Kredi notu yüksek olmayan kişilerin kredi için başvurabilecekleri yerlerden bir tanesi N Kolay kredidir. Aktifbank’ın internet bankacılığı olan N Kolay herhangi bir evrak ya da gelir belgesi olmaksızın kredi alınabilecek adreslerden birisidir. N Kolay krediye başvurabilmek için de N Kolay’ın internet sitesine girilmesi gereklidir. Bu site üzerinden kredi notu ne olursa olsun başvurunun gerçekleştirilebilmesi mümkündür. N Kolay’dan alınan bu kredi de tüm ATM’lerin yanı sıra PTT şubelerinden de çekilebilir. Bunun dışında Aktifbank’ın internet bankacılığına giriş yapılarak da kredi tutarı farklı bir bankanın hesabına aktarılabilir.

Kredisi Düşük Olanlara Fibabank Kredisi

Fibabank kredisi düşük olanlara kredi veren bankalardan bir diğeridir. Kredi notu iyi seviyede olmayan kişiler kredi alabilmek için Fibabank’a başvurabilir. Fibabank 10 bin TL’ye kadar olan krediyi kredi notu yüksek olmayan kişilere de sağlıyor. Ayrıca bu kredinin 24 ay vade imkanı da bulunuyor. Bu krediyi çekebilmek için de bankaya kefil gösterilmesi gerekiyor. Düzenli bir geliri ya da ipotek gösterebilecek bir gayrimenkulü olan kişilerin kefil gösterilmesi halinde Fibabank kredi notu orta riskli olan kişilere kredi sağlayabiliyor.

TEB’in Evraksız İhtiyaç Kredisi

TEB kefil ve teminatsız ihtiyaç kredisinden yararlanabilmek için ilk olarak CEPTETEB uygulamasının indirilmesi gereklidir. TEB’in mobil bankacılık uygulaması olan CEPTETEB üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapılması halinde herhangi bir evrak, kefil ya da ipotek talep edilmiyor. Bundan dolayı kredi notu yüksek olmayan kişilerin de başvurabilecekleri adreslerden birisi arasında bulunuyor. 40 bin TL’ye kadar olan bu kredinin ayrıca 60 ay da vade seçeneği vardır.

Kredi Notu Yüksek Olmayanlara Enpara.Com Kredisi

Enpara.com’dan kredi notu düşük kişilere kredi sağlanabilmektedir. 900 puana kredi veren bankalar hangileri diye merak eden kişilere gösterilebilecek bankalardan bir tanesi de QNB Finansbank’tır. QNB Finansbank’ın internet bankacılığına özel uygulaması olan enpara.com evraksız kredi veren bankalardan da bir tanesidir. 60 bin TL’ye kadar çıkabilen kredinin vade sayısı ise 60 aydır. Bu krediye dair detaylı bilgi edinmek isteyen kişilerin de enpara.com’un ihtiyaç kredisi sayfasına girmesi gereklidir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz