Düşük puana kredi veren bankalardan kredi notu iyi olmayan kişiler kredi çekerek ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Ancak kredi notu bankalar tarafından kredi verirken bakılan ilk değişken olduğundan en riskli veya orta riskli grupta yer alan kişilere her bankadan kredi çıkmamaktadır. Kredi puanı 1000 olan kişiler, kredi puanına göre orta riskli grupta yer aldığından her bankadan kredi kullanamayabilirler. Kredi notuna göre en riskli, orta riskli, az riskli grupta yer alan kişilerin kullanabileceği en uygun kredileri veren bankaların şartları ve kredi kullandırma süreçleri ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. Kredi puanına göre risk grupları şu şekildedir;

  • 0-699 aralığında kredi puanına sahip kişiler “En Riskli”,
  • 700-1099 aralığında kredi puanına sahip kişiler “Orta Riskli,
  • 1100-1499 aralığında puana sahip kişiler “Az Riskli”,
  • 1500-1699 aralığında puana sahip kişiler “İyi”,
  • 1700-1900 aralığında puana sahip kişiler “Çok İyi” olarak adlandırılmaktadır.

Yukarıdaki risk gruplarından da görüldüğü gibi 1000 puan Orta Riskli grupta yer almaktadır. 1000 puana kredi alınabilen bankalardan kredi kullanabileceği yollar, hangi bankalar üzerinden hangi yollarla kredi kullanabilir aşağıdan detaylıca öğrenebilirsiniz.

1000 Puana Aktifbank Kredi

Orta riskli kredi notuna sahip kişilere kredi veren bankaların başında Aktifbank N Kolay kredi ile gelmektedir. Bir ihtiyaç kredisi olan N Kolay Kredi başvuruları online olarak yapılabilmektedir. Herhangi bir kefil veya teminat talebi yapılmaz. Online ortamdan başvuru yapıldığı gibi onaylandıktan sonraki işlemler ve paranızın hesabınıza yatırılması için de şubeye gitmenize gerek yoktur. Başvurusu ve sonrasında şubeye gitmeye gerek kalmaması ve kefilsiz, evraksız, teminatsız çekilebilen bir kredi olduğu için N Kolay Kredi, Orta Riskli grupta yer alan kişilerin kullanabileceği kredi türlerinden biridir. Ayrıca cazip faiz ve vade oranları sayesinde de piyasa şartlarına göre 1000 puana kredi veren bankalar arasında en iyi fırsat Aktifbank tarafından sunulmaktadır. 36 aya varan vade fırsatlarından yararlanmak isteyen 1000 ve üzeri puanı olan kişiler Aktifbank N Kolay Kredi sayfasını ziyaret ederek online başvuru yapabilirler.

1000 Puana Fibabanka Düşük Puanlı Kredi

Kredi notunuz düşük olsa bile kullanabileceğiniz kredilerden biri Fibabanka İhtiyaç Kredisi’dir. Düşük dosya masrafı, uzun vade ve cazip faiz oranlarıyla Fibabanka’dan kredi kullanabilirsiniz. 60 aya kadar vade imkanı ile sunulan ihtiyaç kredisi başvurunuzu www.fibabanka.com.tr adresinden yapabilirsiniz. Online ortamdan kolaylıkla başvuru yapabildiğiniz gibi başvurunuzu da online olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca anlık faiz oranları ve vadeye göre çekeceğiniz krediyi ne kadar geri ödeyeceğinizi Fibabanka hesaplama aracını kullanarak da görüntüleyebilirsiniz. Hesaplama aracı sayesinde dosya masrafı, ödeme planı, vergiler ve yıllık toplam faiz maliyet oranını da öğrenebilirsiniz.

1000 Puana Odeabank Kredi

Odeabank düşük puanlı kredi fırsatlarından 36 aya varan vade seçenekleri ile yararlanabilirsiniz. Online başvuru için www.odeabank.com.tr adresini kullanabilirsiniz. Bunun dışında şubeden veya 444 8 444 çağrı merkezinden başvuru yapılabilir. Diğer birçok bankaya göre piyasada daha yeni bir banka olduğu için Odeabank, orta riskli grupta yer alan kişilere özel kredi fırsatları sunmaktadır.

Garanti Bankası Düşük Puanlı Kredi Kullanma

Garanti bankası düşük puanlı teminatlı kredi kullanarak ihtiyaç durumunuzda kredi notunuz düşük olsa da hızlıca kredi kullanabilirsiniz. Teminatlı kredi seçenekleri birçok banka tarafından sunulan, özellikle kredi notu düşük olan kişiler tarafından yüksek miktarlı krediler için kullanılan seçeneklerdir. Teminat göstererek alınacak kredinin limiti teminatınıza göre belirleneceğinden kredi puanınız düşük olsa da yüksek miktarda kredi çekebilirsiniz. Garanti bankasından 100.000 TL’ye kadar teminat göstererek ihtiyaç kredi kullanabilirsiniz. Bu kredi için 48 ay vade ve düşük faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve teminatınızı gösteren belge ile Garanti Bankası şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Teminat olarak gayrimenkul ya da araç gibi mallarınızı gösterebilirsiniz.

QNB Finansbank 1000 Puana Kredi Kullanma

Düşük kredi puanlılara QNB Finansbank’tan teminatlı kredi. 50.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı gayrimenkul teminatı göstererek karşılayabilirsiniz. QNB Finansbank bu başvurular için nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaportunuzun fotokopisini, çalıştığınız sektöre uygun gelir belgesi ve teminat olarak göstermek istediğiniz gayrimenkulün tapusunu istemektedir. Başvurular sadece QNB Finansbank şubeleri üzerinden yapılmakla beraber daha detaylı bilgiyi Finansbank müşteri hizmetleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

Akbank Düşük Puanlı Kredi Fırsatı

Akbank kredi notu düşük olanlara teminat göstermeleri halinde kredi vermektedir. Evinizi, iş yerinizi ya da imarlı arsanızı teminat olarak göstererek uzun vadeli ve yüksek miktarlı kredilere sahip olabilirsiniz. Alabileceğiniz kredi miktarı teminat olarak gösterdiğiniz gayrimenkulün ekspertiz raporunda belirtilen değerinin %50 gibi bir oranı size verilmektedir. Ayrıca çekeceğiniz kredinin aylık tutarı da hanenizin aylık gelirinin yarısını geçememektedir.

Ziraat Bankası Kredi Puanı Düşük Kişilere Kredi

Ziraat Bankası düşük kredi puanı olan kişilere teminatlı ihtiyaç kredileri vermektedir. Eğer bir gayrimenkul teminatı gösterebiliyorsanız ya da kredi notu yüksek bir kefil gösterebiliyorsanız Ziraat Bankası üzerinden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası son 6 ay SGK’sı düzenli olarak yatan kişilere kredi notları düşük olsa bile kredi çekme şansı sunmakta. Ziraat Bankası kredi başvuruları sadece banka şubeleri üzerinden yapılmakla birlikte krediler hakkında daha detaylı bilgiye de buradan ulaşabilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenme

Findeks notu öğrenme işlemi Findeks internet sitesinden ya da bankaların internet bankacılığı hizmeti üzerinden yapılabilmektedir. Özellikle kredi çekilirken bakılan ilk kriter olan kredi notu Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından toplanan 5 yıllık verilerinizin analizi sonucunda ortaya çıkan puandır. Kredi puanı hesaplamasında kredi ödeme düzeniniz, o anki mevcut borç durumunuz, yeni aldığınız krediler, kredi kullanma sıklığınız ve diğer etmenler göz önüne alınmaktadır. Bu puana göre bankalar risk analizi yaparak size kredi verip vermeyeceğine karar verir. Kredi puanını ise belirli bir ücret karşılığı Findeks sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca birçok banka bireysel internet bankacılığı hizmetleri arasında kredi notu öğrenmenize olanak sağlamaktadır. Ancak buradan yapılan işlemlerde de belirli bir ücret talep edilmektedir. E-devlet üzerinden kredi notu öğrenme işlemi mümkün olmayıp ücretsiz bir şekilde kredi risk raporunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi çekmek için ideal kredi puanı iyi ve çok iyi kategorisi içerisinde yer almalıdır. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından belirlenen kategorileri ve hangi puanın hangi kategoriye girdiğini yukarıda sizlere maddeler halinde açıkladık. Bankalar kredi verirken 1500 puan ve üzeri kişilere kredi vermeyi uygun bulurken kredi puanı faiz oranlarını da etkilemektedir. Örneğin Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) 1850 puanlı kredi notuna sahip kişilere %2,55 faiz oranı sunarken 1450 kredi puanına sahip kişilere verdiği faiz oranı %2,87’dir. Bunun için kredi notunuz yüksek olmalıdır böylelikle daha cazip faiz oranlarıyla kredilere sahip olabilirsiniz. Üstelik talep ettiğiniz kredilerin onaylanma ihtimali de artar.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi puanını arttırmak için öncelikle kredi notunun nasıl hesaplandığı hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Sizlere kredi notu öğrenme başlığı altında kredi notu hesaplanırken dikkat edilen etmenleri belirttik. Bu etmenleri daha iyi hale getirerek sizde kredi puanınızı arttırabilirsiniz. Kredi puanınızı yükseltmek için yapabileceğiniz işlemler;

  • Mevcut borçlarınızı azaltın
  • Ödemelerinizi düzenli şekilde yapın
  • Kredi başvurularınızı azaltın
  • Borçlarınızı tek bir borç altında birleştirin
  • Kredi kartı kullanıyorsanız ekstrelerinizi belirtilen sürelerde ve miktarlarda ödeyin.

Kredi puanları hesaplanmasında son 5 yıl hesaplanmaktadır. Eğer kara listeye düştüyseniz 5 yılı beklemeden kara listeden çıkmanız zordur. Ayrıca kredi puanları oldukça hızlı bir şekilde düşebilmekle beraber o kadar hızlı şekilde artmamaktadır. 1000 puana kredi veren bankalar var olsa da sizler belirttiğimiz yöntemleri kullanarak daha düşük faiz oranlarıyla daha rahat bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Belirttiğimiz bu yöntemleri kullanarak 6 ay ile 1 yıl arasında kredi notunuz 1500 puan üzerine çıkacaktır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz